Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
Početna stranicaPočetna stranica  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Cetke i cesljeivi!

Go down 
2 posters
Autor/icaPoruka
Diva
Ljubitelj životinja
Ljubitelj životinja
Diva


Broj postova : 325
Age : 28
Location : Dugo Selo, Prozorje
Registration date : 17.10.2007

Cetke i cesljeivi! Empty
PostajNaslov: Re: Cetke i cesljeivi!   Cetke i cesljeivi! Emptyčet pro 06, 2007 9:15 am

Pribor za njegu dlake


Svakom je psu, u najmanju ruku, potrebna vlastita četka i češalj. Četke se dijele na obične četke, pseće rukavice i grebenalje. Četke i češljevi su glavni pribor koji vam je potreban, premda postoje i drugi za različite vrste dlake - uglavnom pribor za šišanje i prorjeđivanje dlake.
Držite sav pribor zajedno u suhoj kutiji, kako biste spriječili hrđanje škara i britvi. Svaki put kad završite njegu, prije nego što pribor spremite, očistite s njega dlaku i nakupljenu mast. Psi kao da imaju nevjerojatnu volju da pronađu svoj pribor za njegu i unište ga, drugi dobar razlog da ga čuvate na sigurnom mjestu.

Upotreba češlja
Češljevi mogu biti metalni i plastični, no ovi posljednji se lako lome i psi ih često izgrizu. Bez obzira od čega su načinjeni, zubi moraju biti zaobljeni, na vrhovima i u presjeku, kako se ne bi ozlijedila koža ili čupala dlaka. Svim je psima potreban češalj rijetkih zuba, razmaknutih oko dva milimetra; psi finije dlake i pasmine sklone zamrsivanju dlake i stvaranju čuperaka, moraju imati i finiji češalj.
Gurnite rijetki češalj punom dubinom u krzno te ga upotrijebite za razmrsivanje čvorova i čuperaka, posebno u vanjskom sloju dlake. Gušćim češljem raščešljajte donji sloj i odstranite mrtvu dlaku koja više nije dobro učvršćena. Nemojte prejako vući jer će to boljeti psa. Osjetite li otpor, izvadite češalj i na čvoru polako radite, razmrsujući ga rijetkim češljem ili prstima.

Upotreba četke
To je pribor koji se najčešće koristi u redovitoj njezi dlake. Koristan je za završavanje nakon češljanja, posebno na dugodlakim pasminama, te za brzo uređivanje lijepo njegovanog psa nakon trčanja. Čekinje bi trebale da budu dovoljno duge da kroz dlaku dosegnu do kože. Loša četka može uzrokovati zamrsivanje dlake. Kratke, guste četke su dobre za kratkodlake pasmine. Prilikom četkanja psa glatke dlake slijedite kako ona leži, i smjer toka dlake, počevši od glave i idući prema repu. Ima li vaš pas dugu dlaku, trebat ćete četku duljih, rjeđih čekinja, umetnutih u gumenu osnovu.
Profesionalni frizeri nisu skloni četkama od sintetičkih materijala, vjerujući da oni stvaraju previše statičkog elektriciteta i uzrokuju pucanje dlake pa, ako je ikako moguće, kupite četku od prirodnih čekinja.

Četke i češljevi:

Cetke i cesljeivi! 40022327

Cetke i cesljeivi! 449f2c8674cde2f462b754d1dc4f5cf0de7

Cetke i cesljeivi! Cesaljfz6

Za dugodlake pse:

Cetke i cesljeivi! 40022414

Za kratkodlake pse:

Cetke i cesljeivi! 40022413

još malo četki...

Cetke i cesljeivi! Cetkehs4

Budem ja sliknula koje imam četke za Divu pa vam pokažem ....


Samo da nadodam .... Ovisi o dužini pseće dlake treba kupovat četku,a postoji još i gumena rukavica/četka (posebno za pse jako kratke dlake) koja služi za skidanje odumrlih dlaka i ....

Gumene četke (A ja imam i rukavicu)

Cetke i cesljeivi! Gumenecetkekb6
[Vrh] Go down
http://flatteri.blog.hr
BobikaThe
Administrator
Administrator
BobikaThe


Broj postova : 643
Age : 29
Location : Rijeka
Registration date : 18.08.2007

Cetke i cesljeivi! Empty
PostajNaslov: Re: Cetke i cesljeivi!   Cetke i cesljeivi! Emptyčet pro 06, 2007 11:18 am

Ja koristim ove tu:
Cetke i cesljeivi! Cesaljfz6
Zato jer moji imaju tvrđu, ali nešto dužu dlaku ...
[Vrh] Go down
https://animals-4ever.forumcroatian.com
Diva
Ljubitelj životinja
Ljubitelj životinja
Diva


Broj postova : 325
Age : 28
Location : Dugo Selo, Prozorje
Registration date : 17.10.2007

Cetke i cesljeivi! Empty
PostajNaslov: Re: Cetke i cesljeivi!   Cetke i cesljeivi! Emptypet pro 07, 2007 1:31 pm

evo Divine četke ....

torba (kako kost, malo mi liči sapa )


Cetke i cesljeivi! S4031071jz0


sav komplet ... (ono je ona rukavica za koju sam vam pričala (žuto je gumeno i drobro je za skidanje tak .... praštvine i to) ...)

Cetke i cesljeivi! S4031072sr9

Još jedna slikica:

Cetke i cesljeivi! S4031073hz6
[Vrh] Go down
http://flatteri.blog.hr
Sponsored content





Cetke i cesljeivi! Empty
PostajNaslov: Re: Cetke i cesljeivi!   Cetke i cesljeivi! Empty

[Vrh] Go down
 
Cetke i cesljeivi!
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
 :: Opčenito o životinjama :: Zdravlje i njega životinja-
Forum(o)Bir: