Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
Početna stranicaPočetna stranica  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Buhe i krpelji!

Go down 
+2
BobikaThe
Ammy
6 posters
Autor/icaPoruka
Ammy
1 opomena
1 opomena
Ammy


Broj postova : 244
Registration date : 14.10.2007

Buhe i krpelji! Empty
PostajNaslov: Buhe i krpelji!   Buhe i krpelji! Emptyned lis 14, 2007 3:38 pm

Frontline,Frontline combo ili Bayer!? WSve su to pitanja pa izjasnite se!
[Vrh] Go down
BobikaThe
Administrator
Administrator
BobikaThe


Broj postova : 643
Age : 29
Location : Rijeka
Registration date : 18.08.2007

Buhe i krpelji! Empty
PostajNaslov: Re: Buhe i krpelji!   Buhe i krpelji! Emptyned lis 14, 2007 6:17 pm

Ja inača uzimam Frontline obični i kada idem kod veta dobiju i injekciju i daju nam neku tekučinu koja se stavlja kod vrata. A što mislite o ogrlici za buhe? Čula sam da nije zdrava zbog tih stvarčica koje se nalaze u njoj. confused
[Vrh] Go down
https://animals-4ever.forumcroatian.com
Ammy
1 opomena
1 opomena
Ammy


Broj postova : 244
Registration date : 14.10.2007

Buhe i krpelji! Empty
PostajNaslov: Re: Buhe i krpelji!   Buhe i krpelji! Emptyned lis 14, 2007 6:27 pm

ogrlica nije dobra jer koza upija nezdrave kemikalije te moze u najgorem slucaju doci do kozne bolesti.ja ammy dajem frontline combo beer
[Vrh] Go down
BobikaThe
Administrator
Administrator
BobikaThe


Broj postova : 643
Age : 29
Location : Rijeka
Registration date : 18.08.2007

Buhe i krpelji! Empty
PostajNaslov: Re: Buhe i krpelji!   Buhe i krpelji! Emptyned lis 14, 2007 6:30 pm

Frontline combo ili Frontline kakva je razlika? Što frontline combo jače djeluje, ali sigurna sam da se psa možda nesmije neko vrijeme dirati na mjestu gdje je pošprican i kupati ga se... scratch
[Vrh] Go down
https://animals-4ever.forumcroatian.com
Ammy
1 opomena
1 opomena
Ammy


Broj postova : 244
Registration date : 14.10.2007

Buhe i krpelji! Empty
PostajNaslov: Re: Buhe i krpelji!   Buhe i krpelji! Emptyned lis 14, 2007 6:34 pm

combo je jaci to je jedina razlika al ja sam mirna kad ga stavim psa 3 dana prije i poslije nesmijes mociti a smijes ga dirat po tom mjestu al pšoslije operes dobro ruke i gotovo!
[Vrh] Go down
BobikaThe
Administrator
Administrator
BobikaThe


Broj postova : 643
Age : 29
Location : Rijeka
Registration date : 18.08.2007

Buhe i krpelji! Empty
PostajNaslov: Re: Buhe i krpelji!   Buhe i krpelji! Emptysub lis 20, 2007 1:40 pm

KOŽNI NAMETNICI

BUHE I KRPELJI

Gotovo sve životinje imaju problema sa buhama, osim onih koje žive na visokim nadmorskim visinama. Buhe skaču s jedne životinjice na drugu, a hrane se krvlju domaćina na kojem se nalaze. Odrasle buhe mogu preživjeti i do 2 mjeseca ne nalazeći se na domaćinu. Kod velikog broja pasa i mačaka buhe dovode do svrbeži srednjeg intenziteta koji je podnošljiv. Velika infestacija ovim parazitima može, posebno kod štenadi i mačića, dovesti i do ozbiljnog poremećaja kao što je anemija. Osim što izazivaju svrbež one sudjeluju u razvojnom ciklusu trakavice.

Kod osjetljivih pasa i mačaka dolazi do pojave alergijske reakcije na ujed buhe, odnosno na proteine koji se nalaze u pljuvački buhe. Kao posljedica ove alergije, kod osjetljivih pasa i mačaka dolazi do znatno ozbiljnijih poremećaja i oštećenja dlake i kože. Psi i mačke kod kojih je vidljivo postojanje alergijskog dermatitisa zahtjevaju poseban tretman liječenja pod kontrolom veterinara. Alergijski dermatitis prouzrokovan ujedom buhe najčešće se javlja kod životinja starosti između 3 i 5 godina, međutim bolest se može javiti kod životinja bilo koje druge starosti, jedino je izuzetno rijetka pojava kod životinja mlađih od 6 mjeseci. Ako vlasnik životinje ne reagira na vrijeme, oboljeloj životinji može ispasti dlaka duž čitavih leđa. Leđa mogu biti prekrivena ranama i krastama. Vrlo često dolazi i do sekundarnih bakterijskih infekcija. Vlasnici često ovakav izgled psa ili mačke prepisuju nekim drugim oboljenjima, npr. šugi, jer im izgleda nemoguće da običan ujed buhe može dovesti do tako ozbiljnog oboljenja.

Veliki broj insekata i pauka koji žive u okruženju pasa i mačaka mogu također uzrokovati alergijske reakcije. Insekti i pauci proizvode brojne supstance koje mogu biti alergeni za pse i mačke. Alergenske supstance mogu biti prisutne u pljuvački, izmetu ili vanjskom skeletu insekata i pauka. Alergeni iz insekata i pauka dospjevaju u životinju ili putem ujeda insekata ili ih životinja udahne ili proguta. Prvi simptomi su obično svrbež, a zatim dolazi do pojave crvenila i malih uzdignuća na koži. Promjene su najčešće na želucu, unutrašnjoj strani nogu, na glavi, donjim dijelovima ekstremiteta i na vrhovima ušnih školjki. Dijagnoza se postavlja na osnovu fizičkog pregleda životinje. Postoje razni testovi koje veterinar može izvršiti u cilju utvrđivanja uzročnika problema kada se uzročnik problema ne može utvrditi fizičkim pregledom.

Buhe odlažu svoja jajašca u krpama na kojima životinjica spava pa se iz tih jajašca mogu nakon 3 tjedna izleći mlade buhe. Da se to ne bi dogodilo, potrebno je redovito mijenjati krpe na kojima životinjica spava i održavati higijenu pseće kućice (naprašivanjem kućice ili plamenom iz ručnog plamenika, kao što to rade pčelari). Da bi Vaši psi i mačke bili slobodni od buha, potrebno im je staviti ampulu protiv buha i krpelja, ili ogrlicu (ampule su djelotvornije od ogrlica). U veterinarskim apotekama i ambulantama možete kupiti ampule francuskog proizvođača FRONTLINE ili ADVANTIX za pse odnosno ADVANTAGE za mace koje proizvodi njemački Bayer (koje su znatno jeftinije, štite životinjicu od krpelja, buha i komaraca).Temeljito čitajte upute, pazite kako nanosite preparat iz ampule na tijelo životinjice da ga životinjica ne bi mogla konzumirati. Mačke znaju biti osjetljive na te preparate (postaju bezvoljne i nemaju apetit), pa ako imate sasvim malu životinjicu, obavezno se prije posavjetujte s veterinarom. Ima sapuna koji su vrlo djelotvorni u uništavanju vanjskih parazita (buha). Zbog toga što su mačke osjetljive na katranske preparate, kod njih treba upotrebljavati insekticide izrađene na prirodnoj bazi odnosno na bazi BUHAČA (Flores Pyrethri), jer buhač je neotrovan za mačke. Promjene na koži treba liječiti samo prema savjetima veterinara.

Janaaa sorry, ali nisam znala premjestiti temu tako da piše da si ti napisala post...
[Vrh] Go down
https://animals-4ever.forumcroatian.com
axel_sheba
Administrator
Administrator
axel_sheba


Broj postova : 824
Age : 113
Location : Zagreb,Savica
Registration date : 15.10.2007

Buhe i krpelji! Empty
PostajNaslov: Re: Buhe i krpelji!   Buhe i krpelji! Emptysub lis 20, 2007 4:54 pm

S obzirom da je u našem kvartu puno peseka dobilo ne samo krpelje nego
i pirplazmozu (?!) a imali su ili advantix ili frontline,
ja sam ovaj put odlučila mojima stavit ogrlice Kiltix.
[Vrh] Go down
BobikaThe
Administrator
Administrator
BobikaThe


Broj postova : 643
Age : 29
Location : Rijeka
Registration date : 18.08.2007

Buhe i krpelji! Empty
PostajNaslov: Re: Buhe i krpelji!   Buhe i krpelji! Emptysub lis 20, 2007 5:11 pm

Ammy je napisao/la:
ogrlica nije dobra jer koza upija nezdrave kemikalije te moze u najgorem slucaju doci do kozne bolesti.ja ammy dajem frontline combo beer

Pa što nije onda ogrlica štetna? confused
[Vrh] Go down
https://animals-4ever.forumcroatian.com
axel_sheba
Administrator
Administrator
axel_sheba


Broj postova : 824
Age : 113
Location : Zagreb,Savica
Registration date : 15.10.2007

Buhe i krpelji! Empty
PostajNaslov: Re: Buhe i krpelji!   Buhe i krpelji! Emptysub lis 20, 2007 5:39 pm

Animals88 je napisao/la:
Ammy je napisao/la:
ogrlica nije dobra jer koza upija nezdrave kemikalije te moze u najgorem slucaju doci do kozne bolesti.ja ammy dajem frontline combo beer

Pa što nije onda ogrlica štetna? confused

Sve je štetno.
Sadržaj ampule ulazi u krvotok, kako bi bio otrovan za buhe i krpelje.
[Vrh] Go down
Queen333
User
User
Queen333


Broj postova : 139
Location : Bjelovar, Hrvatska
Registration date : 11.10.2007

Buhe i krpelji! Empty
PostajNaslov: Re: Buhe i krpelji!   Buhe i krpelji! Emptysub stu 24, 2007 3:13 pm

barney je jedno vrijeme imo na sebi 8 krpelja od jednom...na njemu ih je teško nać jer je ogroman...bio je jako bolestan zbog krpelja i mogo je uginut...od tog dana ga redovito pregledavam...

a sad kad kažete da ogrlice za buhe nisu zdrave, sretna sam šta nije bilo odgovarajuće veličine za barney-a partyy
[Vrh] Go down
http://freewebs.com/klubvimj
Kristina
Ljubitelj životinja
Ljubitelj životinja
Kristina


Broj postova : 393
Age : 28
Location : Zajecar
Registration date : 11.11.2007

Buhe i krpelji! Empty
PostajNaslov: Re: Buhe i krpelji!   Buhe i krpelji! Emptysub stu 24, 2007 3:18 pm

Ogrlice nisu zdrave a uglavnom nisu ni korisne!
Pa sta onda imamo od ogrlice!?
Bas nista!!!

Ja Jingles stavljam FrontLine i odlican je!Wink Wink
[Vrh] Go down
Diva
Ljubitelj životinja
Ljubitelj životinja
Diva


Broj postova : 325
Age : 28
Location : Dugo Selo, Prozorje
Registration date : 17.10.2007

Buhe i krpelji! Empty
PostajNaslov: Re: Buhe i krpelji!   Buhe i krpelji! Emptysub stu 24, 2007 4:42 pm

ja isto Divi dajem Frontline i super je. Nije odtad (kad sam ga počela koristit) imala ni jednog krpelja, i to....
[Vrh] Go down
http://flatteri.blog.hr
axel_sheba
Administrator
Administrator
axel_sheba


Broj postova : 824
Age : 113
Location : Zagreb,Savica
Registration date : 15.10.2007

Buhe i krpelji! Empty
PostajNaslov: Re: Buhe i krpelji!   Buhe i krpelji! Emptysub stu 24, 2007 6:48 pm

Sad čekam da Nina i Vista napišu svoje "dobro iskustvo" sa Frontline-om
i Advantix-om.....
[Vrh] Go down
Kristina
Ljubitelj životinja
Ljubitelj životinja
Kristina


Broj postova : 393
Age : 28
Location : Zajecar
Registration date : 11.11.2007

Buhe i krpelji! Empty
PostajNaslov: Re: Buhe i krpelji!   Buhe i krpelji! Emptysub stu 24, 2007 6:51 pm

A sta se njima desilo!?
[Vrh] Go down
axel_sheba
Administrator
Administrator
axel_sheba


Broj postova : 824
Age : 113
Location : Zagreb,Savica
Registration date : 15.10.2007

Buhe i krpelji! Empty
PostajNaslov: Re: Buhe i krpelji!   Buhe i krpelji! Emptysub stu 24, 2007 7:02 pm

Ne bih htjela nešto krivo napisati, ali koliko se sjećam, Vista je u 4 ili 5 mjeseci dva puta dobila piroplazmozu, iako je imala prvi put Frontline a drugi put Advantix. No, bolje je da Nina napiše o tome scratch No confused
[Vrh] Go down
Kristina
Ljubitelj životinja
Ljubitelj životinja
Kristina


Broj postova : 393
Age : 28
Location : Zajecar
Registration date : 11.11.2007

Buhe i krpelji! Empty
PostajNaslov: Re: Buhe i krpelji!   Buhe i krpelji! Emptysub stu 24, 2007 7:04 pm

Joj, tacno je da nekim psima smetaju...
[Vrh] Go down
Queen333
User
User
Queen333


Broj postova : 139
Location : Bjelovar, Hrvatska
Registration date : 11.10.2007

Buhe i krpelji! Empty
PostajNaslov: Re: Buhe i krpelji!   Buhe i krpelji! Emptyčet pro 06, 2007 1:13 pm

primjetila sam da je barney dobio buhe i da ih već dugo ima...vječito se grize i drapa...mi može netko nešt preporučit?
[Vrh] Go down
http://freewebs.com/klubvimj
Kristina
Ljubitelj životinja
Ljubitelj životinja
Kristina


Broj postova : 393
Age : 28
Location : Zajecar
Registration date : 11.11.2007

Buhe i krpelji! Empty
PostajNaslov: Re: Buhe i krpelji!   Buhe i krpelji! Emptyčet pro 06, 2007 1:38 pm

Po meni je frontline dobar, ali pazi (!) jer nekim psima smeta!
[Vrh] Go down
axel_sheba
Administrator
Administrator
axel_sheba


Broj postova : 824
Age : 113
Location : Zagreb,Savica
Registration date : 15.10.2007

Buhe i krpelji! Empty
PostajNaslov: Re: Buhe i krpelji!   Buhe i krpelji! Emptyčet pro 06, 2007 6:11 pm

Bilo bi zgodno da ga okupaš u nekom antiparazitarnom šamponu i onda nakon par dana staviš ampulu (Frontline, Advantix ili Killtix ogrlicu ).
ALI DOBRO MORAŠ očistiti sve površine gdje Barney boravi jer buhe liježu jajašca na tlu.
Zabadava sve , ako tlo nije uređeno. Za to je dobro sredstvo BIO KILL.
Bitno je da nema novih generacija nametnika.
[Vrh] Go down
Queen333
User
User
Queen333


Broj postova : 139
Location : Bjelovar, Hrvatska
Registration date : 11.10.2007

Buhe i krpelji! Empty
PostajNaslov: Re: Buhe i krpelji!   Buhe i krpelji! Emptysri pro 26, 2007 5:58 pm

hvala na savjetima i od kristine i od axel...
dali smo mu frontline i prestao se grist...al na žalost, kod nas je na 2 dana bila jedna labradorka i barney je posto živo prase...morat ću ga DOOOBRO isčetkat i okupat iako je kraj prosinca...
[Vrh] Go down
http://freewebs.com/klubvimj
Sponsored content





Buhe i krpelji! Empty
PostajNaslov: Re: Buhe i krpelji!   Buhe i krpelji! Empty

[Vrh] Go down
 
Buhe i krpelji!
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
 :: Opčenito o životinjama :: Zdravlje i njega životinja-
Forum(o)Bir: