Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
Početna stranicaPočetna stranica  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Zamorac

Go down 
2 posters
Autor/icaPoruka
Ammy
1 opomena
1 opomena
Ammy


Broj postova : 244
Registration date : 14.10.2007

Zamorac Empty
PostajNaslov: Zamorac   Zamorac Emptyčet stu 08, 2007 8:30 pm

Evo mi imamo skolskog zamorca tocnije zamorcicu zove se zizi.
Na zdravlje zamorca mnogo utječe pravilna prehrana. Zamorčići su biljojedi. Suho sijeno je baza njihove prehrane, pa stoga uvijek mora biti dostupno.



Gotova hrana za zamorce sadrži i sušenu, te prešanu travu, mrkvu i dr. No, sve to nije dovoljno za pravilnu prehranu. Zamorci obožavaju voće i povrće, a preporuča se da im je svakodnevno dostupno. Među ostalim, ono im pomaže u oštrenju stalno rastućih zubiju. Najbolje je da pokušate sa svim voćem i povrćem koje je i Vama dostupno, od špinata, celera, rajčice, mrkve, paprike, krastavca, jabuke, dinje, breskve, grožđa, jagoda, krušaka, te travu (s nezagađenih površina, nikako uz ceste), list maslačka i ostalog. Kako su veliki izjelice, treba paziti na količine hrane koju im dajete kako ne bi došlo do pretjerane težine.

Zamorce, iako to baš i ne vole, valja kupati blagim šamponom (možete i dječjim) ili samo u mlakoj vodi, najviše tri puta mjesečno, a po potrebi se smije samo stražnjicu oprati i češće. Nakon kupanja, zamorca treba umotati u ručnik, dok se potpuno ne osuši. Prilikom kupanja valja paziti da im voda ne dospije u uši. Dugodlake zamorce treba redovito češljati. U našim dućanima imamo u ponudi i šampone za suho pranje.
[Vrh] Go down
Queen333
User
User
Queen333


Broj postova : 139
Location : Bjelovar, Hrvatska
Registration date : 11.10.2007

Zamorac Empty
PostajNaslov: Re: Zamorac   Zamorac Emptysri pro 26, 2007 6:02 pm

ja sam imala zamorca Gulivera...Bio je presmješan i prekrasan...imao je dugu dlaku i dugačak vrat...izgledo je ko oni dok plešo na volim se gibat gibat i dok idu onak s glavama...
[Vrh] Go down
http://freewebs.com/klubvimj
 
Zamorac
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
 :: Ostale životinjice i ostalo o životinjicama :: Glodavci-
Forum(o)Bir: